Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Hollanda’ya 30 binden fazla Ukraynalı geldi

Rusya-Ukrayna savaşının ardından 30 binden fazla Ukraynalı Hollanda’ya göç etti. Hollanda’ya gelen Ukraynalıların 28 bini devletin göçmen sığınaklarına yerleştirildi.

Rusya-Ukrayna savaşının ardından neredeyse 5 milyon Ukraynalı ülkeden göç etmek zorunda kaldı. Ülkelerini terk eden Ukraynalıların 30 binden fazlası Hollanda’ya geldi. Göçmenlerin 28 bini devletin göçmen sığınaklarına yerleştirildi.

Hollanda Adalet Bakanlığı, önümüzdeki süreçte ülkeye gelen Ukraynalı göçmen sayısının 150 bini bulacağını tahmin ediyor. Belediyeler ise mayıs ayına kadar, ülkeye gelecek Ukraynalı göçmenler için 50 bin ek yatak sağlanması çağrısı yaptı.

Belediye başkanlarıyla toplantıya katılan Hollanda Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz-Zegerius bugün avans veren her belediyenin paralarını hükûmetten geri alacağının garantisini verdi. Bakan, "Her türlü senaryoya karşı hazırlıklı olmalıyız" diyerek göçmenlerin için ne kadar yere ihtiyaç duyulacağının tahmin edilmesi zor bir sayı olduğunu belirtti.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN