Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Eylül 2022 Cuma

Hollanda’da öğrencilerin kredi borcu 25 milyar avroyu aştı

Hollanda’daki üniversite öğrencilerinin toplam kredi borcu 25,7 milyar avroya çıktı.

Merkezi İstatistik Bürosu’nun verilerine göre, Hollanda’daki üniversite öğrencilerinin toplam kredi borcu 25,7 milyar avroya çıktı. Toplam borçlar, üniversitelerde burs sisteminin tamamen kaldırılıp kredi sistemine dönüştürüldüğü 2015 yılından bu yana ikiye katlandı. 

Toplam 1,6 milyon öğrencinin kredi borcu var. Ülkede 300 bin öğrencinin (veya eski öğrencinin) 30 bin avronun, 100 binin üzerinde öğrencinin ise 50 bin avronun üzerinde kredi borcu olduğu aktarıldı. 

En fazla borcu olanların 25-30 yaş grubunda olduğu belirtildi. Öğrenciler, kredilerin geri ödemelerinde uygulanan yüksek faizler nedeniyle uzun süredir sistemden şikayetçi. Hükûmet, 2023-2024 eğitim yılından itibaren burs sistemini geri getirmeyi planlıyor. 

Geri Dön 16 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN