Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Nisan 2022 Perşembe

Hollanda’da Kral Günü: Hollandalıların yarısından fazlası kraliyete güvenmiyor

Hollanda’da salgın nedeniyle iki yıldır gerçekleşmeyen Kral Willem-Alexander’ın doğum günü olan Kral Günü bu sene kutlandı. Ancak halkın yarısından fazlası kraliyet ailesine güvenmiyor.

Hollandalılar, geleneksel olarak Kral Günü’nde turuncu kıyafetler giyiyor. Salgın nedeniyle iki yıldır kutlama yapılamıyordu, ancak bugün, Kral Günü şehir meydanlarında büyük kalabalıklarla kutlandı. Kral, doğumgününü ailesiyle beraber Maastricht’te geçirdi. 

Öte yandan yapılan son ankete göre Hollandalıların kraliyet ailesine olan güveni geçtiğimiz yıllarda ciddi biçimde azaldı. Ankette halkın yalnızca yüzde 47’sinin kraliyete güvendiği, yüzde 40’ının ise kraliyet ailesine yapılan harcamaların çok yüksek olduğunu ortaya çıktı. Salgın nedeniyle sıkı kısıtlamalar yürürlükteyken prensesin doğumgünü partisi vermesi, ve kraliyet ailesinin Yunanistan’da tatile gitmesi kamuoyunda tepkilere yol açmıştı.

Geri Dön 28 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN