Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Nisan 2022 Salı

Hollanda’da fast food satışına yaş sınırı tartışması

Hollanda’da CDA partisinin bilim kurulu tıpkı sigara ve alkolde olduğu gibi fast food satışında da yaş sınırı olması gerektiğini savundu.

Sağlıksız beslenmenin zararları gün geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor. Özellikle fast food (hızlı yiyecek) olarak adlandırılan ürünler sağlığımıza sayısız zarar veriyor. Bununla ilgili olarak CDA partisinin bilim kurulundan önemli bir teklif geldi; yaş sınırı. Tıpkı alkol ve sigarada olduğu gibi fast food satışında da yaş sınırı getirilmesini öneren bilim insanları, bu sayede restoranların sağlıklı ve ucuz alternatifler sunmak zorunda kalacağını öngörüyor.

CDA’nın bilim kurulu sağlıksız beslenmenin sigaradan çok daha fazla zarar verdiğini vurgulayarak devlet müdahalesinin şart olduğunu savundu. Bununla birlikte tüm okullarda ücretsiz, sağlıklı öğle yemeği verilmesini de teklif eden bilim insanları, meyve-sebze fiyatlarının da düşürülmesini talep etti.

Geri Dön 19 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN