Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Hollanda'da 4 çocukta gizemli hepatit vakası görüldü

Kaynağı bilinmeyen ve çocukları etkileyen hepatit vakaları artıyor. Groningen’de dört çocuk bu hastalığa yakalandı ve üçü karaciğer nakli oldu. 

Hollanda'da 4 çocuk kaynağı bilinmeyen gizemli akut hepatit hastalığına yakalandı. Groningen'de görülen vakalarda hastalanan dört çocuktan üçü karaciğer nakli oldu.

Şimdiye kadar dünya genelinde orijini bilinmeyen 169 yeni hepatit vakası tespit edildi. Vakaların 114’ü Birleşik Krallık’ta, 13’ü İspanya’da, 12’si İsrail’de, 9’u ABD’de, 6’sı Danimarka’da, 5’i İrlanda’da, 4’ü Hollanda’da, 4’ü İtalya’da, 2’si Norveç’te, 2’si Fransa’da, 1’i Romanya’da ve 1’i de Belçika’da bulundu.

Hastaların tamamının 1 aylık ile 16 yaş arasında olduğu ve sarılık, ishal, kusma, karın ağrısı gibi semptomlar gösterdikleri bildirildi. Vakaların 17’sinde karaciğer nakli yapılmak zorunda kalındı, bir çocuk ise yaşamını yitirdi.

Kaynak: https://nltimes.nl/2022/04/24/netherlands-sees-4-cases-unexplained-juvenile-hepatitis

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN