Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2022 Perşembe

Hollanda Ulusal Anma Günü’nde neo-naziler mezar taşlarını tahrip etti

Hollanda’da 4 Mayıs 2. Dünya Savaşı’nda ölenlerin anıldığı gün. Nijmegen kentinde ise savaşta ölenlerin yattığı mezarlık svastikalar ve Rusya karşıtı söylemlerle tahrip edildi.

Hollanda’da her yıl 4 Mayıs günü 2. Dünya Savaşında ölenleri anmak adına Ulusal Anma Günü olarak kutlanıyor. Savaşta yaşamını yitiren Hollandalıların anıldığı bu günde bayraklar yarıya indiriliyor ve saat 20.00’de iki dakikalık sessizliklik ile anma yapılıyor. Bu iki dakikada toplu taşıma da dahil ülkede her şey duruyor.

Nijmegen kentinde ise savaşta ölenlerin yattığı mezarlık kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Saldırganlar mezarlara sprey boyalarla gamalı haç çizdi ve Rusya karşıtı söylemler yazdı. Kentin belediye başkanı Hubert Bruls bu vandalizmi ‘mide bulandırıcı’ olarak nitelendirdi ve "Böyle bir günde olması… Bir insan nasıl böyle bir şey yapabilir aklım almıyor" dedi.

Geri Dön 05 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN