Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Hollanda da kuş gribi vakaları

Hollanda’da bir çiftlikteki kümes hayvanlarında kuş gribine rastlandı. Çiftlikteki 28 bin 600 kümes hayvanı öldürülecek.

Tarım, Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığı pazar günü yaptığı açıklamada, Gelderland'daki Barneveld bölgesinde bir yetiştirme çiftliğinde tavuklara kuş gribi teşhisi konulduğunu duyurdu. Kümes hayvanlarının muhtemelen H5 virüsünün oldukça patojenik bir varyantına sahip olduğu düşünülüyor. Virüsün yayılmasını önlemek için çiftlikte yaklaşık 28 bin 600 hayvan öldürülecek.

Hollanda Gıda ve Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu (NVWA), önlem olarak bir kilometre yarıçapı içindeki başka bir çiftliğin daha boşaltılacağını duyurdu. Önümüzdeki iki hafta içinde üç kilometrelik bölgedeki 23 çiftlik de yakından izlenecek. Öte yandan çiftliğin 10 kilometre yakınında bulunan 235 çiftlikteki kuşlara, yumurtalara, gübrelere ve çöplere de ulaşım yasağı getirildi.

Kaynak: https://nltimes.nl/2022/04/24/bird-flu-takes-barneveld-28600-animals-culled

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN