Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2022 Cumartesi

Hessen’da Arapça ve Portekizce seçmeli yabancı dil olacak, Türkçe hâlâ değil

Hessen Eyaleti Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gelecek sömestrda Arapça ve Portekizce’nin ikinci yabancı dil olarak seçmeli okutulacağı duyuruldu. Türkçe için ise hâlâ bir adım atılmadı.

Hessenschau’nun haberine göre, Türkçe kursları şu an için yalnızca iki okulda ve pilot proje aşamasında. Eğitim Bakanı Alexander Lorz (CDU), “Türkçe kurslarına olan ilgi artarsa, 2024’ten itibaren yabancı dil olarak eğitim programına dahil edilebilir” dedi.

Wiesbaden Eyalet Meclisi'nde Türkçe'ye kısıtlama getirilmesi SPD ve FDP tarafından sert eleştirildi. SPD Milletvekili Turgut Yüksel, ayrımcı politikaya dikkat çekerek, “Türkçe neden Portekizce veya Arapça gibi değerlendirilmiyor anlamak mümkün değil” dedi. 

FDP'den Moritz Promny ise Türkçe’nin Almanya için çok özel bir anlamı olduğunu ifade etti ve “Türkçe için pilot projelere ve başka denemelere gerek yok. Eğitim programının içinde yerini almasının artık zamanı geldi” diye konuştu. 

Geri Dön 28 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN