Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

Her 3 öğrenciden 1’i yoksul

Almanya'da yapılan son ankete göre her 3 öğrenciden biri yoksul. Yalnız yaşayan öğrencilerde ise durum daha da vahim: 5 öğrenciden dördü yoksulluk sınırında.

Alman Öğrenci Birliği (Deutsches Studentenwerk) tarafından yapılan bir ankete göre, yoksulluktan özellikle öğrenciler etkileniyor. Ankete göre: Almanya'daki tüm öğrencilerin yüzde 30'u yoksul. Yalnız yaşayan 5 öğrenciden 4’ü ise yoksulluk sınırında ve geçim sıkıntısı çekiyor. 

Federal hükümetin BAföG reformu önerileri, öğrencileri yoksulluktan etkili bir şekilde korumak için yeterli olmadı. Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, "Politikacıların gençlerle ilgili eğitimde fırsat eşitliği gibi söylemleri anlamsız. Çünkü bir çoğu geçim sıkıntısı içinde yaşıyor” dedi. Yoksulluk sınırında olanların ortalama gelirleri 802 avro. Yoksulluk sınırının altında olanlar ise ayda sadece 463 avroyla geçiniyor.  

BAföG alan öğrencilerin yüzde 45’i de yoksulluktan etkileniyor. Alman Refah Eşitliği Derneği, BAföG’ün öğrencilere yetmediğini söyledi ve bununla ilgili acil iyileştirme talep etti.

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN