Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2022 Cuma

Havalimanları kaosu: Binlerce valiz gönderilmeyi bekliyor, grevler yolda

Fraport Sözcüsü Jürgen Harrer, sahipleriyle birlikte uçağa yüklenemeyen yaklaşık 2 bin valizin hâlen gönderilmeyi beklediğini duyurdu.

Frankfurt Havalimanı’nın işletmeci firması Fraport’un Sözcüsü Jürgen Harrer valizlerle ilgili açıklama yaptı. Harrer açıklamada sahipleriyle birlikte uçağa yükelenemeyen binlerce valizin bir kısmının gönderildiğini söyledi. Ne var ki hâlen 2 bin valiz gönderilmeyi bekliyor.

Havalimanlarında personel açığı sorunu da giderek büyüyor. Avrupa genelinde havalimanlarında kaos hâkim. Özellikle Frankfurt gibi yoğun havalimanlarında uçak iptalleri arttı, kayıp valiz vakaları patladı. Yer hizmetleri sunan Wisag adlı şirketin CEO’su Michael Wisser Handelsblatt’a verdiği demeçte sorunun daha çok büyüyebileceğine dikkat çekerek "Mevcut çalışan sayısı, koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte daha da azaldı. Kayıp valiz sorunu sadece başlangıç" dedi.

Valize kurdele takın

Fraport’un bir diğer sözücüs Thomas Kirner ise valizlerin genelde siyah olduğunu ve ayırt etmenin zor olduğunu söyleyerek vatandaşlara valizlerine farklı etiket, kurdele veya bavul kılıfları takmalarını tavsiye etti.

Lufthansa pilotları greve hazırlanıyor

Bununla birlikte Lufthansa pilotları da greve hazırlanıyor. Yaklaşık 500 pilotun temsilcisi Cocpit Birliği talepleri karşılanmaması hâlinde süresiz greve gideceklerini belirtti. Grevin sebebi ise personel eksikliği. Lufthansa gibi birçok havayolu firması binlerce uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı.

Geri Dön 22 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN