Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2022 Cumartesi

Hartz IV’ün adı değişecek, sosyal yardım miktarı artacak

Almanya Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Hartz IV’ün adının Bürgergeld olarak değişeceğini ve ödenen yardımın miktarının hissedilir derecede artacağını söyledi.

Hartz IV’ün adı değişecek, sosyal yardım miktarı artacak

Almanya Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Hartz IV oranlarında artış olacağını duyurdu. RND’ye konuşan Bakan Heil, “Geçmiş dönemlerdeki hesaplama kriterleri enflasyonun çok gerisinde kalıyordu. Halkın refahı için standart ödenekler hissedilir şekilde artırılacak. Maddi birikimi olmayan insanların da güven içinde yaşamasını sağlayacağız. Bürgergeld’e geçişle birlikte bürokrasinin ağır yükleri de hafifleyecek” diye konuştu. 

Çalışma Bakanı Heil, Hartz IV’ün yerini alacak Bürgergeld ile ilgili tasarıyı bu yaz Meclis’e sunacak ve gelecek yılın başında sosyal yardımlar yükseltilmiş olacak. 

Bundan sonra verilecek yardım paketlerinin düşük ve orta gelirlilileri kapsaması gerektiğini vurgulayan Heil, “Devlet’in olanakları sınırsız değil, bu yüzden yardımların ihtiyaç sahiplerine yapılması gerekiyor. Fiyat artışları üst gelir grupları için de can sıkıcı ancak bu varoluşsal bir soruna sebep olmuyor” şeklinde konuştu. 

Almanya Sosyal Derneği SoVD (Der Sozialverband Deutschland) ve Sosyal Dernek VdK geçtiğimiz günlerde mevcut Hartz IV ve yaşlıları kapsayan temel güvenlik (Grundsicherung) oranlarını sert eleştirmişti ve dava açacaklarını açıklamışlardı. Hükûmet, bu yılın başında, sosyal yardım oranlarını yetişkinlerde 3 avro ve çocuklar için 2 avro artırmıştı. Ancak sosyal dernekler, tek seferlik yardım ödeneklerinin ve temel güvenlik sınırının (Grundsicherung) altındaki çocuklar için her ay ek 20 avronun yeterli olmadığını bildirmişti. 

Heil ayrıca Stern Dergisi’ne verdiği röportajda üst gelir gruplarını da kapsayacak KDV indirimlerine karşı çıkmış ve “Devlet herkesin yardımına koşamaz” demişti.

Geri Dön 16 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN