Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Şubat 2022 Perşembe

Haiti'nin inşası için 600 milyon dolarlık fon sözü verildi

ABD, Avrupa Birliği ve diğer ülkeler, ağustosta Haiti'nin güney bölgesini vuran güçlü depremden altı ay sonra yüz binlerce insana ve ülkenin yeniden inşasına yardımcı olmak için 600 milyon dolarlık ek fon vaadinde bulundu.

Haiti'nin inşası için 600 milyon dolarlık fon sözü verildi

ABD, Avrupa Birliği ve diğer ülkeler, ağustosta Haiti'nin güney bölgesini vuran güçlü depremden altı ay sonra yüz binlerce insana ve ülkenin yeniden inşasına yardımcı olmak için 600 milyon dolarlık ek fon vaadinde bulundu.

Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'de Birleşmiş Milletler (BM) ile Haiti hükümeti tarafından düzenlenen konferansta ABD, Avrupa Birliği (AB) ve diğer ülkeler, yeniden inşa ve mağdur insanlara yardım vaadinde bulundu.

Konferansta Haiti'ye destek için 600 milyon dolarlık ek fon sözü verilirken 7,2 büyüklüğündeki depremden sonra ülkenin yeniden inşası için gerekli olan 2 milyar dolara hala ulaşılamadı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Amina Mohammed, 2 milyar doların "göz korkutucu" olduğunu ancak Haiti'nin uluslararası desteğe çok ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Haiti Başbakanı Ariel Henry, uluslararası topluma depremden hemen sonra gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederek özellikle kırsal bölgelerin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Hükümetinin elindeki imkanlar çerçevesinde her şeyi yaptığını kaydeden Henry, yeniden inşa sürecini başlatmak için yaklaşık 350 milyon dolara ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

YENİDEN İNŞA İÇİN YAKLAŞIK 2 MİLYAR DOLARA İHTİYAÇ VAR

Depremde tahminen 2 bin 200 kişi ölmüş, 130 binden fazla ev ve 1250 okul yıkılmış veya ciddi hasar görmüştü.

Hükümet, konut dahil olmak üzere sosyal hizmet sektörü için 1 milyar dolardan fazla, eğitim için 400 milyon dolar, gıda güvenliği için 55 milyon dolar ve sağlık ihtiyaçları için 32 milyon dolardan fazla paraya ihtiyaç olduğunu tahmin ediyor.

Yetkililer, ulaşım altyapısı için 142 milyon dolar, tarım için 41 milyon dolar ve su ve sanitasyon için de 11 milyon dolar gerektiğini söylüyor.

Tüm bu masraflar yaklaşık 2 milyar doları buluyor.

Geri Dön 17 Şubat 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN