Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2022 Çarşamba

Habeck’e eleştiri, Habeck’ten yanıt

Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in "Rusya gazı keserse mevcut rezervlerle kışı geçiremeyiz" sözleri muhalefetten tepki çekti. Habeck ise kendini, "Panik yaratmıyorum, dürüst ve açık konuşuyorum" dedi.

Habeck’e eleştiri, Habeck’ten yanıt

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, geçtiğimiz hafta, Rusya doğalgazı tamamen keserse mevcut rezervlerle kışı geçirebilmemiz mümkün değil, sanayi kuruluşları kapılarına kilit vurmak zorunda bile kalabilir demişti. Bakan’ın açıklamaları muhalefet kanadından sert şekilde eleştirildi. 

Habeck’in uyarılarının ülkede belirsizliğe neden olduğunu söyleyen Eski Sağlık Bakanı CDU’lu Jens Spahn, Bavyera Medya Grubu’na konuştu ve “Rusya’nın doğalgazı kesme ihtimaline karşı bir plan yapılması gerekiyor. Ekonomi Bakanı, günlük uyarılar yaparak sadece belirsizliği artırıyor” dedi.

Birlik Grubu’nun ekonomi politikası sözcüsü ve eski Tarım Bakanı Julia Klöckner ise Rheinische Post’a verdiği demeçte, “Bu krizi, korku üzerine kurulu bir siyasetle aşamayız” ifadesini kullandı.

Habeck’ten yanıt

Robert Habeck, Tagesschau’ya verdiği röportajda, kendini savundu, Almanya’da kartları açık oynanmanın zamanı geldiğini belirterek “Panik yaratmıyorum. Aksine dürüst siyaset ve açık iletişimden yanayım” diye konuştu. Enerji tüketimini azaltmak için çeşitli önlemlerden bahsetti ve “Genel doğalgaz tüketimini azaltmalıyız, LNG sıvı gaz terminalleri inşa etmeliyiz veya kömürle çalışan elektrik santrallerini hayata geçirmeliyiz” dedi. 

Koalisyon Partileri Yeşiller ve SPD’den ise vatandaşa daha fazla destek verileceğinin sözü geldi. SPD'nin enerji politikası sözcüsü Nina Scheer, enerji tasarrufu bonusu çağrısında bulundu. T-online portalına verdiği demeçte, "Enerji bonusları yoluyla tasarrufu hem teşvik edebiliriz hem de ödüllendirebiliriz” dedi. 

Geri Dön 13 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN