Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

Gıdada fiyat artışları hız kesmiyor

Ukrayna-Rusya savaşı sonrası artan gıda fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. 

Rusya ve Ukrayna, ayçiçek yağını en fazla üreten iki ülkeydi. Savaşla birlikte sıvı yağlarda yüzde 19,2’lik bir artış yaşandı. Tereyağı’na yüzde 14, patatese yüzde 10,9 zam geldi.

Krizden et fiyatları da nasibini aldı, mart ayından bu yana ortalama yüzde 12 zam geldi. Makarna ve yumurta da ise yüzde 10’un üzerinde bir artış söz konusu.

Krizden en çok etkilenense enerji fiyatları oldu. LPG yüzde 64,4 lük bir artışla zam rekoru kırdı. 2023'teki arz, Katar ve Kuzey Denizi'ndeki sıvı gaz terminalleri ile sağlanamazsa fiyatların daha da tırmanacağından endişe ediliyor. Mazot yüzde 36,7’lik bir artışla listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Avrupa Birliği, Rus mazotuna, bu yılın sonuna kadar, ambargo kararı alırsa yeni bir zam dalgası daha bekleniyor. Enerji kriziyle birlikte uçuş fiyatları arttı. Yurtdışına paket tatil turları yüzde 33,4 zamlandı. Benzin, dizel gibi akaryakıt fiyatlarınaki zam oranları da yüzde 22,4’e yükseldi.

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN