Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

Gıda kıtlığı ve yeni zam uyarısı geldi

Gıda dernekleri başkanları süt ürünlerinin ve ekmek fiyatlarının yüzde 20 ila yüzde 30 arasında zamlanacağını öngörüyor. Öte yandan ‘ciddi bir kıda kıtlığı’ konusunda da uyarılar yapıldı.

Gıda fiyatlarının artması ve her ürünün kolayca bulunamaması nedeniyle Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir eleştirilerin odağında. Bakan Özdemir, gıda üreticileri dernekleri tarafından hiçbir şey yapmamakla suçlanıyor. BILD’e konuşan Gıda Endüstrisi Birliği Başkanı von Boetticher, "Bakan Özdemir artık, Yeşiller programından, ‘aktif kriz yönetimine’ geçmeli. Artan gıda fiyatları ve buna ilaveten dünya çapında açlık çeken 50 milyon insan göz önünde bulundurulduğunda, Alman çiftçilerin ekilen arazinin yalnızca yüzde 20’sini organik olarak yetiştirmeleri ve hatta yüzde 10’unu ekolojik nadas arazisi olarak ayırmaları gerektiğini kimseye açıklayamazsınız" dedi ve bu durumun yiyecekleri daha pahalı hâle getireceğini söyledi.

Zamlar sürecek

Fırıncılar Birliği Başkanı Daniel Schneider ise "Yemek bir lüks olmamalı" diyerek duruma tepki gösterdi.

Süt Ürünleri Endüstrisi Birliği Başkanı Björn Börgermann ise süt ürünlerinde artan maliyetin marketlerdeki fiyata henüz gerçekten yansıtılmadığını söyleyerek "Asıl zamlar önümüzdeki haftalarda ve aylarda gerçekleşecek" uyarısında bulundu.

CDU’lu Gitta Connemann ise Bakan Özdemir’in ‘sorumsuzca’ hareket ettiğini söyleyerek, "Bakan Özdemir sabahtan akşama kadar gıda krizi konusunda endişelenmek yerine boş eko-aktivistlerle ara sıra toplantı yapıyor ve tavuklar için güvenlik yelekleriyle ilgili sosyal medya videoları paylaşıyor" dedi.

Ifo verilerine göre gıda ve tütün ürünleri yüzde 56,8 oranında zamlandı. Önümüzdeki 3 ay içerisinde yüzde 78,7’lik bir artık daha öngörülüyor.

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN