Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

Gençlerin hedefi artık ‘doktor, mühendis’ olmak değil

Gençler artık doktor, mühendis, avukat, öğretmen, futbolcu olmak istemiyor. Gençlerin, dijital mesleklere yöneldiği görüldü.

ABD’li bilgisayar firması HP’nin yaptırdığı bir ankete göre, gençlerin kariyer hedefleri dijitalleşmeyle birlikte değişmeye başladı. Ankete katılan gençlerin yüzde 45’i kariyerlerini elektronik spor alanında yapmayı planlıyor. Bir diğer ifadeyle hayatlarını, lisanlı bir video oyuncusu olarak kazanmak istiyorlar.

Ebeveynlerin yüzde 46'sı ise çocuklarının kariyer planlarını aktif olarak destekliyor. Krems Donau Üniversitesi’nden uzmanlara göre de video oyunları ve e-spor uzun süredir hayatımız bir parçası oldu. Bu oyunlar gençlerin, motor, bilişsel ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlayabilir.

Ankete katılan gençlerin yüzde 54'ünden fazlası ise bir e-sporcu veya bu konuda pazarlama alanında çalışmanın gelecekte sayısız fırsatlar sunacağına inanıyor. 

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN