Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Eylül 2022 Cuma

Fransa’da enerji zamlarına fren

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, önümüzdeki senenin başından itibaren hanelerin elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışın yüzde 15 ile sınırlandırılacağını duyurdu.

Başbakan Borne’nin duyurusuna göre, önümüzdeki sene hanelerin doğalgaz faturalarının ortalama 25, elektrik faturalarının ise 20 avro artması bekleniyor. Başbakan Borne, ayrıca 12 milyon dar gelirli hanenin faturalarına yardımcı olmak için 100 ila 200 avroluk ‘enerji çekleri’ dağıtılacağını kaydetti. 

Başbakan, Fransa’nın kışı nasıl geçireceğine dair 2 muhtemel senaryo olduğunu dile getirdi. Herkesin yüzde 10 enerji tasarruf yaptığı senaryoda enerji tedariğinde herhangi bir sıkıntı veya kesintisi olması beklenmiyor. Kötü durum senaryosunda ise, hanelerin elektrik ve doğalgazında yine kesinti yapılması beklenmiyor, ancak Fransa’nın komşu ülkelerden elektrik ithal etmesine ihtiyaç duyulabilecek. 

Öte yandan Fransa’nın doğal gaz şirketi GRTgaz, Rusya’nın gazı kapamasının yol açtığı açığı gidermek için, ekim ortasından itibaren Almanya’ya doğal gaz sevkiyatının artırılacağını açıkladı. Almanya da, bunun karşılığında Fransa’ya daha fazla elektrik satacak. 

Geri Dön 16 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN