Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimleri: Macron geri adım atmaya hazır

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu 24 Nisan’da Macron ile aşırı sağcı Le Pen arasında yaşanacak. Macron, sol görüşlü seçmenlerin oyunu alabilmek için emeklilik yaşı reformundan geri adım atmaya hazır. Eski Cumhurbaşkanıo Sarkozy de ikinci turda Macron’a oy vereceğini açıkladı.

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimleri: Macron geri adım atmaya hazır

Fransa’da cumhurbaşkanlığının ilk tur seçimleri geride kaldı. İlk turda en çok oy alan iki aday Macron ve aşırı sağcı Le Pen 24 Nisan’da ikinci turda yarışacak.

Anketlere göre iki aday arasında Macron favori olsa da aralarındaki fark son derece az. Sol görüşlü adayların oyunu almak isteyen Macron, planladığı emeklilik yaşını reformunda geri adım atmaya hazır olduğu sinyalini verdi. Macron’un planına göre emeklilik yaşı 62’den 65’e çıkarılacaktı. Şimdiyse Macron "65 yaş şart değil. Emeklilik yaşını 64 de yapabiliriz" açıklamasında bulundu.

Bununla birlikte Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, ikinci turda Emmanuel Macron’a oy vereceğini açıkladı.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN