Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Ev kredisi almak zorlaşabilir

Ev almak isteyenler önümüzdeki yıl zorlanabilir. Ulusal Bütçe Bilgilendirme Enstitüsü (Nibud), ekim ayında ev kredileri için kabineye tavsiyeler verecek.

Nibud’un ekim ayında vereceği tavsiyelerin ev kredisini zorlaştıracak bazı standartları getirmesi öngörülüyor.

Nibud’da çalışan Marcel Warnaar verdiği demeçte, "Önümüzdeki yıl ev kredisi standartlarının sıkılaştırılması öngörülüyor. Enflasyon demek, ev giderleri için daha az para ayırmanız gerekiyor demek. Yani bu mantıklı olan hareket" diye konuştu.

Rabobank’ta çalışan ekonomist Nic Vrieselaar ise kredi faizlerinin yükselişte olduğunu, ev almak isteyenlerin daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalacağını söyledi. Vrieselaar, enflasyon ve enerji fiyatlarının bu derece yüksek kalması durumunda ev kredisi standartlarının sıkılaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: https://nltimes.nl/2022/04/24/mortgage-lending-standards-might-tighten-next-year

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN