Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2022 Salı

Emeklilik yaşının yükselmesi beklenmiyor

SPD’li Çalışma Bakan Hubertus Heil, emeklilik yaşının 70’e yükselmesine karşı çıktı. Bakan Heil, "70 yaşına kadar çalışmanız gerektiği fikrine ancak tamamen farklı bir dünyada yaşayan insanlar sahip olabilir" dedi.

Emeklilik yaşının yükselmesi beklenmiyor

Almanya’da Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil (SPD), Funke medyaya verdiği demeçte, ekonomi uzmanlarının artan enflasyona karşı 70 yaş emeklilik önerisine karşı çıktı. 

“Doğru olan şey, emekliliğe esnek geçiş. Bir çelik fabrikasında ya da süpermarket kasasında, polis memuru ya da 70 yaşına kadar hemşire olarak çalışmanız gerektiği fikrine ancak tamamen farklı bir dünyada yaşayan insanlar sahip olabilir” diyen Bakan Heil, trafik lambası koalisyonu olarak emeklilik yaşını artırmayacakları konusunda anlaştıklarını hatırlattı: “Bu durum hiçbir suretle değişmeyecek” ve uzmanların önerisi ile alevlenen bu tartışmayı 'hayali bir tartışma' olarak nitelendirdi.

SPD’li Bakan, "Almanya'daki birçok kişi için bu, hayatın gerçekleriyle bağdaşmayacak bir tartışma. Mevcut yasal duruma göre emekli maaşı yaş sınırı, 2029 yılına kadar hiçbir kesinti yapılmadan kademeli olarak 65'ten 67'ye yükseltilecek” dedi.

Geri Dön 31 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN