Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Elektrik ve doğal gaz fiyatları artmaya devam edecek

Verivox Enerji Portalı verilerine göre üç ay içinde elektriğe ortalama yüzde 19,5, doğal gaza ise yüzde 42,3 oranında zam gelebilir.

Ukrayna-Rusya savaşının ardından Avrupa’da enerji krizi yaşanıyor. Elektrik, doğal gaz, akaryakıt ciddi oranda zamlandı. Verivox Enerji Portalı’nın verileri ise hayli korkutucu. Nisan, mayıs ve haziran aylarında elektriğe yüzde 19,5, doğal gaza ise yüzde 42,3 oranında zam gelmesi öngörülüyor.

Şirketin enerji uzmanı Thorsten Storck, yaptığı açıklamada, elektrik tedarikçileri için toptan satış fiyatının bir yılda üç katına çıktığını hatırlatarak, "Gaz tedariğinde fiyatlar tarihi bir rekorla yükseldi. Ukrayna'daki savaş ve olası bir gaz akışının kesilmesi durumu daha da kötüleştirecek" dedi. Strock ayrıca tüketicilerin önümüzdeki aylarda artacak fiyatlara şimdiden kendilerini hazırlaması konusunda uyarıda bulundu.

Verivox’un hesaplamalarına göre Almanya’da elektrik fiyatları son bir yılda yarı yarıya arttı. Doğal gaz fiyatları ise yüzde 135 oranında zamlandı.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN