Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2022 Salı

Elektrik fiyatları rekor tazeledi, emlak fiyatları düşebilir

Belçika’da elektrik fiyatları megavatsaat başına 561,94 avro ile rekor tazeledi. Emlak fiyatlarının ise özellikle başkent bölgesinde düşmesi bekleniyor.

Belçika’da elektrik fiyatları, toptan satış piyasasında megavattsaat başına ortalama 561,94 avroya yükselerek rekor tazeledi. Bu, 17 Ağustos’taki bir önceki rekor fiyattan yaklaşık 20 avro daha yüksek. Son haftalarda yeterli rüzgar olmadığı ve kuraklık nedeniyle nehir seviyeleri düşük olduğu için, yenilenebilir enerji kaynaklarından daha az elektrik üretilebiliyor, bu da elektrik fiyatlarının artmasına yol açıyor. 

Flaman elektrik tedarikçisi Vreg’in hesaplamalarına göre, ağustos ayında yeni sözleşme imzalayan tüketicilerin yıllık elektrik masrafı 2 bin 154 avroya kadar çıkacak. 

Özellikle Brüksel-Başkent Bölgesi’nde ise alıcı bulamayan satılık evlerin sayısı hızla artıyor. 2022’nin ilk yarısında, Brüksel bölgesinde satılamayan ev ve daire sayısında yüzde 12 artış kaydedildi, özellikle enerji verimliliği düşük olan eski evlerin satılmasının çok zor olduğu belirtildi. Bunun, orta vadede emlak fiyatlarında düşüşe yol açması bekleniyor. 

Geri Dön 23 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN