Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2022 Çarşamba

Ekonomik kriz sonrası kitlesel eylemler endişesi

Almanya’da federal hükûmet ekonomik kriz nedeniyle kitlesel eylemlerin başlayabileceğinden endişeleniyor. Saksonya İçişleri Bakanı Schuster, sonbahara işaret ederek uyarıda bulundu.

Ekonomik kriz sonrası kitlesel eylemler endişesi

Magdeburg-Stendal Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda da ‘Özgür Saksonya’, ‘İç Savaş’ gibi radikal sloganlar atan aşırı sağ grupların, mevcut krizi kendi amaçları için kullanabileceklerine dikkat çekildi.

Tagesschau’nun haberine göre; uzmanlar, ekonomik krizin etkilerinin doğuda çok daha derin olduğunu söylüyor. Salgın döneminde olduğu gibi bir kriz ekibi kurulması gerektiğinin altını çizdi. Saksonya İçişleri Bakanı Armin Schuster de sonbaharda yaşanabilecek olaylara karşı uyarıda bulundu ve “Devlet, yıl sonunda faturalarını ödeyemeyecek durumda olan insanların yanında olmak zorunda. Aksi takdirde krizi, kendi ideolojileri için kullanmak isteyen gruplar sokaklara dökülebilir” diye konuştu. 

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser de aşırı sağ gruplar, antisemitizm ve komplo teorilerine karşı güçlü adımlar atılacağını duyurmuştu. 

Sosyologlar da endişeli

Sosyologlar da bir sosyal patlamadan endişeleniyor. Potsdam İleri Sürdürülebilirlik Araştırmaları Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Dr. Ortwin Renn, konuya ilişkin verdiği demeçte, "Enflasyon, enerji, iklim, pandemi ve savaş gibi farklı krizleri maalesef aynı anda yaşıyoruz. Almanların neredeyse yüzde 15’i genel gidişten memnun değil. Bu memnuniyetsizlik protestoları, hükûmete karşı eylemleri tetikleyebilir. Almanya sonbaharda büyük bir sınavdan geçecek. Politikacıların her şeyden önce sosyal adalet konusuna dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

Geri Dön 03 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN