Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2022 Salı

Eğitim bakanlarından koronavirüs yasasına eleştiri

Eğitim Bakanları Konferansı Başkanı Karin Prien okulların kapanmasına ilişkin "Yine de asla ‘asla’ dememek lazım" dedi.

Eğitim Bakanları Konferansı Başkanı CDU’lu Karin Prien, Enfeksiyondan Korunma Yasası taslağının okullarla ilgili bölümlerini eleştirdi. Aynı zamanda Schleswig-Holstein Eğitim Bakanı olan Prien, “Taslak tutarsızlıkla dolu. Yeniden gözden geçirilmesi gerek pek çok nokta var” dedi. Okulların sonbahar ve kışın aylarında tekrar kapanmayacağından emin olduğunu söyleyen Prien, “Yine de asla, ‘asla’ dememek lazım” dedi.

Hamburg Eğitim Bakanı Ties Rabe (SPD) da sınıflarda hava filtresi sistemleri oluşturma programının 'tam bir fiyasko' olduğunu söyledi.

"Okullar için önlemler alınmalı"

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger de koronavirüs salgını nedeniyle okullarda tam kapanma ve maske takılmasının engellenmesi için şimdiden sınıflarda havalandırma sistemi, dijitalleşme gibi bazı önlemler alınmasını istedi. Bakan "Artık genel bir okul kapanması söz konusu olamaz. Mevcut verilere göre, kışın koronavirüs salgınının yönetilebileceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 16 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN