Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Nisan 2022 Cuma

Dortmund’da camiye ırkçı saldırı

Almanya’nın Dortmund kentinde bulunan Sultan Ahmet Camii’ne domuz fotoğraflı ve gamalı haç sembolü bulunan ırkçı bir tehdit mektubu gönderildi.

Almanya’nın Dortmund kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİRİB) bağlı Sultan Ahmet Camii’ne ırkçı saldırı düzenlendi. Camiye domuz fotoğrafı ve gamalı haç sembolünün bulunduğu bir tehdit mektubu gönderildi.

Camiye daha önce de saldırılmıştı

Aynı caminin duvarına ocak ve şubat aylarında da siyah boyayla gamalı haç çizildiği ifade edildi. Yetkililerden yapılan açıklamada tehdit mektubunda "Ülkemizden defolun. Almanya size gününüzü gösterecek, caminizi yıkacağız" gibi ifadelerin bulunduğu aktarıldı.

Mektupta terör örgütü NSU imzası

Mektubun imzasında ise Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) adlı terör örgütü yer alıyor. NSU 2 imzalı mektubu gönderen terör örgütü 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk olmak üzere 10 kişiyi öldürmekle suçlanıyordu.

Irkçı tehdit mektubu cami yetkilileri tarafından güvenlik birimlerine teslim edildi. Dortmund polisi olayla ilgili soruşturma başlattı.

Geri Dön 15 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN