Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Dönerin gerçek maliyeti 7,30 avroyu buldu

Avrupa Türk Döner Sanayicileri Derneği Başkanı Gürsel Ülber, dönerin gerçek maliyetinin 7,30 avroya ulaştığını ve artık 3,5 avrodan satılmasının mümkün olmadığını söyledi.

Dönerin gerçek maliyeti 7,30 avroyu buldu

Avrupa Türk Döner Sanayicileri Derneği Başkanı Gürsel Ülber, fast food sektöründeki yüksek maliyetlerle ilgili olarak Alman Basın Ajansı’na konuştu. Ülber, dönerin gerçek maliyetinin 7,30 avroya ulaştığını vurgulayarak "Bu yüzden artık 3,5 avrodan satılması mümkün değil. Zamlarla birlikte fiyatlar ortalama 5 ila 6 avro arasında değişebilir" diye konuştu.

Fast-food zincirleri memnun değil

RBB 24’te yer alan habere göre; Alman Sistem Gastronomi Derneği’nden yapılan açıklamada "Artık her şey için daha fazla ödemek zorundayız" denildi. Dernek patates kızartması için ayçiçek yağı tedarikinde de sıkıntılar olduğunu hatırlatarak "Yiyecek ve içeceklerde KDV indiriminin süresiz olarak uzatılmasından yanayız" dedi.

70 litre ayçiçek yağıyla yakalandı

Öte yandan ayçiçek yağı stoklarının azalması rafların boşalmasına neden oldu. Thüringen’de bir kişi bir restoranın deposundan çaldığı 70 litrelik ayçiçek yağıyla yakalandı. Polisin talebi üzerine hırsız çaldığı yağı restorana iade etti.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN