Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Haziran 2022 Cumartesi

Doğalgaz faturaları üç katına çıkabilir

Almanya Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, doğalgaz faturalarının üç katına çıkabileceğini söyleyerek vatandaşlara tasarruf çağrısında bulundu. Uzmanlar, tasarruf için yapılabileceklerle ilgili öneriler yaptı.

Almanya’da dün, doğalgaz acil durum risk seviyesi ikinci en yüksek seviyeye çıkarılmıştı. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, vatandaşlara kışa hazırlık için gaz tüketimini azaltın çağrısında bulunmuştu. 

Habeck, perşembe günü katıldığı RTL yayınında, yeni bir zam dalgasının geldiğini yineledi ve “Doğal gaz faturalarının üç kata kadar çıkabileceği gerçeğini göz ardı edemeyiz” dedi.

Uzmanlar ise enerji tasarrufu için şu önerilerde bulundu: 

Kış gelmeden önce, kombi ve peteklerinizi kontrol edin, temizliğini yapın, su basarak balans ayarını kontrol edin. Isınan su peteklere doğru bir şekilde gelirse doğalgaz maliyetlerinde yüzde 15’e kadar tasarruf yapmak mümkün.

NRW Tüketici Merkezi Başkanı Udo Sieverding de RND’ye konuştu. Sieverding “Fiyatlar artmaya devam edecek, şu an ilk yapılacak şey, kenara para koymaya başlamak. Evlerde solar enerji kullanılmasını, ısı kaybını önlemek için kapı, pencere ve panjurlara yalıtım yapılmasını  öneriyorum. Bu uyarı kiracılardan çok ev sahiplerine yapıldı. Ev sahipleri hazırlıklarla ilgili üzerine düşeni yapmalı” dedi. 

Karşılaştırma portalı Verivox’tan yapılan açıklamada ise “Şimdiden tasarruf yapmak isteyen, yaz aylarında sıcak su kullanımını azaltsın” denildi. 

Check 24 Karşılaştırma Portalı, “Doğalgaz ve elektrik firmalarının fiyat tarifeleri online portallar üzerinden karşılaştırılabilir. Evlerin sıcaklığını bir derece düşürürseniz, ısınma maliyetlerinden yüzde 10 tasarruf edebilirsiniz.” önerisini yaptı.

Siyasiler ve dernekler de hükûmetten yeni yardım paketi talebinde bulundu. RND'ye konuşan Alman Kiracılar Derneği Başkanı Lukas Siebenkotten, "Düşük gelirlilere daha fazla yardım yapılsın. Ek olarak da  faturalarını zamanında ödeyemeyen kiracılar sözleşme fesihlerine karşı yasal olarak güvenceye alınsın. Bu borçlar bir süreliğine askıya alınabilir” dedi.

Yeşillerden Frank Bsirske doğalgaz fiyatlarında tavan fiyat belirlenmesini savunuyor. 

Alman Refah Eşitliği Derneği, Başkanı Ulrich Schneider, hükûmete uzun vadeli yardım hazırlıkları yapılsın çağrısında bulundu. 

Geri Dön 25 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN