Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Demiryolu işçileri grevde

İngiltere’de 40 binden fazla demiryolu işçisi çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücret artışı talepleriyle 24 saatlik greve gitti.

Demiryolu işçileri grevde

Grev, ülke genelinde ulaşımda büyük aksaklıklara yol açtı, tren seferlerinin sadece beşte biri yapılabildi. İşçi sendikası Aslef Genel Sekreteri Mick Whelan, "Greve gitme kararı almamıza şirketler neden oldu. Bu şirketleri de Muhafazakar Parti yönlendirdi. 2021 yılında satın alabildiklerimizi, bu yıl da alabilir durumda olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Muhafazakar Partili Ulaştırma Bakanı Grant Schnaps ise sendikalarla herhangi bir görüşme yapmayacağını açıkladı. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Adayı Liz Truss da çalışanların grevini ‘militan eylemler’ olarak niteledi. 

Öte yandan ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin Ulaştırma Sözcüsü Sam Tarry de grevdeki demiryolu işçilerini ziyaret ettiği için parti lideri Keir Starmer tarafından görevden alındı. Sendikalar ve partinin sol kanadı, Starmer’in bu kararına büyük tepki gösterdi.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN