Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Eylül 2022 Cumartesi

CDU lideri Lufthansa pilotlarının grevini eleştirdi

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, Lufthansa pilotlarının grevini eleştirerek "Binlerce aile grevden dolayı zor durumda" dedi.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’nın pilotlarının önceki gece yarısı 24 saatlik ücret anlaşmazlığı grevine başladı. Grev dün gece itibarıyla sona erdi. 800 uçuş iptal edildi. Sendika, bu yıl için yüzde 5,5'lik bir ücret artışı, gelecek yıldan itibaren de ücretlerin otomatik olarak enflasyon seviyesine uyarlanmasını talep ediyor. Lufthansa ise pilotlara 18 ay boyunca ayda 900 avroluk genel bir artış önerdi.

Merz’den tepki

CDU Genel Başkanı ve CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanı Friedrich Merz, Lufthansa pilotlarının grevini eleştirdi. Rheinische Post’a konuşan Merz, "Hak ettikleri tatillerinden dönen binlerce aile, Lufthansa pilotlarının grevinden dolayı zor durumda” dedi ve grevin zamanlamasını anlamadığını da sözlerine ekledi.

CDU lideri, "Almanya gergin bir ekonomik durumdan geçiyor. Ücret sorunu yolcuların sırtından değil, müzakere masasında çözülmeli" dedi. Merz, "Grev hakkı değerlidir. Ancak ölçülü bir şekilde kullanılmalı" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 03 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN