Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Nisan 2022 Salı

Çalışanlar endişeli: 9 avroluk biletler kaos yaratabilir

Deutsche Bahn çalışanları, 9 avroluk biletlerin 1 Haziran’da kullanıma girmesiyle birlikte yoğunluktan dolayı kaos çıkabileceğinden endişeli.

RND’ye konuşan Deutsche Bahn Regio Başkan Yardımcısı Ralf Damde, “Özellikle tatil bölgelerindeki güzergâhlarda büyük bir kalabalık bekliyoruz. İstasyonlarda yaşanabilecek rötarları önlemek için ek personele ve güvenlik güçlerine ihtiyacımız var. Aksi takdirde bir kaos yaşanması mümkün. 9 avroluk biletler demiryolu ve taşımacılık şirketleri çalışanları için büyük bir yük. Konuyla ilgili cevaplanmamış çok fazla soru var. 9 avroluk bilet alanların yanında bisiklet taşıma hakkı var mı yok mu kimse bilmiyor" ifadelerini kullandı.

2,5 milyar avroluk fon garanti edilemiyor

Hem hayat pahalılığının hem de artan akaryakıt fiyatlarının ardından, hükûmetin alması beklenen önlemler arasında 1 Haziran’dan itibaren 3 ay boyunca aylık 9 avroya toplu taşıma biletleri satılması var. Ancak bu planda belirsizlikler bulunuyor. Eyaletlerden gelen raporlara göre hükûmetin sağlaması beklenen 2,5 milyar avroluk fon garanti edilemiyor.

VDV: Fon sağlanmazsa uygulama başlatılamaz

Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV), yaptığı açıklamada 1 Haziran’dan itibaren likiditenin garanti altına alınmaması durumunda 9 avroluk bilet uygulamasının başlatılamayacağını söyledi. Saksonya Ulaştırma Bakanı Martin Dulig de hükûmetin bir an önce finansmanı devralması ve maliyeti eyaletlere yıkmaması gerektiğini savundu.

Geri Dön 26 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN