Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Haziran 2022 Cumartesi

Boris Johnson yine istifaya çağrılıyor

Ara seçimlerde hezimete uğrayan Muhafazakar Parti’nin lideri Michael Howard, Başbakan Boris Johnson’ı istifaya çağırdı.

Boris Johnson yine istifaya çağrılıyor

İngiltere Başbakanı Johnson’ın liderliğindeki Muhafazakar Parti, iki milletvekilinin istifa etmesi nedeniyle iki bölgede yapılan ara seçimlerde ağır yenilgi aldı. Wakefield bölgesinde yapılan seçimi İşçi Partisi, Tiverton&Honiton’daki seçimi ise Liberal Demokrat Parti kazandı.

Muhafazakar Parti, böylelikle parlamentoda 2 koltuğu muhalefet partilerine kaptırmış oldu. 

Johnson için büyük bir darbe olarak görülen seçim sonuçları, Başbakan’ın bir kez daha istifaya çağrılmasına neden oldu. Muhalefetin yanı sıra, eski Muhafazakar Parti lideri Michael Howard da Johnson’ın görevi bırakması gerektiğini dile getirdi. 

Johnson, katıldığı çok sayıda partide salgın kurallarını ihlal ettiği ortaya çıktıktan sonra da istifa baskısı altında kalmış, ancak partisinde yapılan güven oyunu kazanmıştı.

Geri Dön 25 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN