Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ekim 2022 Cuma

Avrupa kış saatine geçiyor

Avrupa’da yaz saati uygulaması sona eriyor. Kış saati kapsamında 29 Ekim’i 30 Ekim’e bağlayan gece 03.00’da saatler bir saat geri alınacak.

Saatlerin geri alınması ile mart-kasım arasında uygulanan yaz saati uygulaması da sona ermiş olacak. Türkiye’de kış saati uygulaması bulunmuyor. Bu nedenle Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasındaki saat farkı 1’den 2’ye çıkacak. İngiltere ile ise 3 saat fark olacak. Yani sözgelimi Türkiye’de saat 11.00 iken Avrupa ülkelerinde 09.00, İngiltere’de ise 08.00 olacak.

Peki kış saati niçin uygulanıyor?

Kış saati, elektrikten tasarruf için uygulanıyor. Ancak geçtiğimiz yıl Avrupa Parlamentosu bu değişikliğin kaldırılması yönünde bir tavsiye kararı almıştı. Karar, üye devletlere bırakıldı ancak henüz bir uzlaşı sağlanmış değil. Araştırmalara göre, her iki kişiden biri, saatlerin ileri veya geri alınmasından şikâyetçi.

Analog saatlerinizi ileri almayı unutmayın. Ancak cep telefonları, bilgisayarlar otomatik olarak ayarlama yapıyorlar. Onları yeniden ileri almamak lazım. En iyisi televizyondan kontrol edip ona göre saatleri ayarlamak.

Geri Dön 28 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN