Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Araç kalabalığa daldı: En az 1 ölü, 6’sı ağır 12 yaralı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir araç yol kenarındaki kalabalığa daldı. Olayda 1 kişi yaşamını yitirdi, 12 öğrenci ise yaralandı. Yaralıların 6’sının hayati tehlikesi bulunuyor.

Araç kalabalığa daldı: En az 1 ölü, 6’sı ağır 12 yaralı

Berlin Polisi Sözcüsü Thilo Cabitz, yerel saat ile 10.30'da, bir kişinin aracını insanların üzerine sürdüğünü belirterek, "Şu an bunun kasıtlı bir eylem mi trafik kazası mı yoksa tıbbi acil durum olup olmadığını inceliyoruz” dedi. 

Aracın Hessen eyaletinden gelen bir öğrenci grubunun üzerine daldığı, ölen kişinin bu grupta bulunan bir öğretmen olduğu aktarıldı. 

Araç sürücüsünün (29 yaşında) olay yerinde göz altına alındı. Polis, olayı gerçekleştiren kişinin 29 yaşında Berlin’de yaşayan Ermeni kökenli Alman olduğunu duyurdu.

Ayrıca, BILD’in edindiği bilgiye göre; saldırıyı gerçekleştiren sürücünün aracında Türkiye ile ilgili belgeler bulundu. Aracı neden insanların üzerine sürdüğü hala net değil, ancak "Kesinlikle bir kaza” olmadığı düşünülüyor. Görgü tanıkları da araçta “Türkiye karşıtı afişler” gördüklerini iddia etti. İçişleri Senatörü Iris Spranger (SPD), öğleden sonra "Türkiye hakkında" ifadeler içeren afişlerin bulunduğunu doğruladı. Ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Spranger, “Olay yerinde gerçek bir itiraf mektubu olmadığını" söyledi.

Polis açıklamasında, halktan olay yerinde kayda alınan görüntülerin internet üzerinden paylaşılmaması istenerek, olaya ilişkin tanıkların arandığı ve görüntülerin Berlin polisinin internet sayfasına yüklenmesi talep edildi.

Olay 19 Aralık 2016’da bir TIR’ın noel pazarına bilinçli şekilde girerek 12 kişiyi öldürüp, 170 kişiyi de yaraladığı terör eyleminin gerçekleştiği yere 150-200 metre mesafede meydana geldi.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN