Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Haziran 2022 Perşembe

Almanya’da yoksulluk rekor seviyede

Alman Refah Eşitliği Derneği verilerine göre, Almanya'da yoksulluk rekor seviyelere ulaştı. 

Dernek’ten yapılan açıklamada, “2021'de yoksulluk oranı yüzde 16,6'ya yükseldi. Buna göre, Almanya’da 13,8 milyon kişi fakir sayılıyor. Bu sayı salgın öncesine göre 600 bin arttı. Yüksek enflasyon nedeniyle, durumun daha da kötüleşmesi bekleniyor” denildi.

Önceki yıl yoksulluk oranı yüzde 16,1'di (13,4 milyon kişi). 

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, çalışma sonuçlarını "şok edici" olarak nitelendirdi. Yoksulluk oranı emekliler (yüzde 17,9) ve gençler (yüzde 20,8) arasında çok daha yüksek. 

Kuzey Ren-Vestfalya, Thüringen, Saksonya-Anhalt, Berlin ve Bremen yoksulluk oranının en yüksek olduğu 5 eyalet. Burada yoksulluk seviyesi yüzde 28’e çıkıyor. 

Dernek artan enflasyon karşısında Federal Hükümetin yaptığı yardımları çok yetersiz bulduğun u bir kez daha vurguladı.

Geri Dön 30 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN