Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Temmuz 2022 Cumartesi

Almanya’da işsiz sayısı 2,5 milyon

Almaya’daki işsiz sayısı 107 bin artarak yaklaşık 2,5 milyona yükseldi.

Almanya’da işsiz sayısı 2,5 milyon

Federal İş Ajansı verilerine göre işsizlik oranı geçen aya nazaran yüzde 0,2 arttı ve yüzde 5,4 oldu. İş Ajansı, bunda Ukraynalı mültecilerin de etkili olduğuna dikkati çekti. 

Diğer taraftan işsiz sayısındaki artışa rağmen, Temmuz ayında bir yıl öncesine göre hala 120 bin daha az işsiz bulunuyor. İş Ajansı, “Genel olarak, tüm belirsizliklere rağmen iş piyasası hala istikrarlı” değerlendirmesinde bulundu.

Enflasyonda son durum

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, üst üste 2’nci ay düşüşünü sürdürerek yüzde 7,5’e geriledi. Mayıs ayında enflasyon 7,9 ve haziran ayında 7,6 olarak açıklanmıştı. 

Avro bölgesinde ise rekor kırıldı. haziranda yüzde 8,6 olan yıllık enflasyon, temmuz ayında enerji fiyatlarındaki artışın etkisiyle yüzde 8,9’a yükseldi. Bu oran Avro Bölgesi’nde kayıtlara geçen en yüksek enflasyon.

Geri Dön 30 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN