Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Nisan 2022 Salı

Almanya'da aşı zorunluluğu rafa kalkıyor

Almanya Başkanı Olaf Scholz ve Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın başını çektiği 18 yaş üstü genel aşı zorunluluğu yasa tasarısından şimdilik vazgeçildi. Bunun yerine milletvekilleri farklı uzlaşma seçenekleri masaya yatıracak.

Almanya Başkanı Olaf Scholz ve Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın başını çektiği 18 yaş üstü genel aşı zorunluluğu yasa tasarısından şimdilik vazgeçildi. Bunun yerine milletvekilleri farklı uzlaşma seçenekleri masaya yatıracak.

Yeşil Milletvekili Till Steffen, 3 Ekim'den itibaren 50 yaş üstü insanlar için zorunlu aşılama önerdi. 18-49 yaş için önerilen aşı zorunluluğu böylece rafa kaldırılmış oldu. Steffen, Eylül ayının başında Federal Meclis’in, 18 ila 49 yaşındakiler için de aşılamanın zorunlu olup olmayacağına karar vermesini önerdi. Birlik Partileri’nin önerdiği gibi aşı veri tabanı oluşturulmasının da gerekli ve önemli olduğunu ekledi.

Federal Meclis bu perşembe aşı zorunluluğuyla ilgili bir oylama yapacak. 

Şimdiye kadar, üzerinde çalışılan taslakların hiçbiri Meclis çoğunluğuna sahip değil. 

Geri Dön 05 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN