Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2022 Çarşamba

Almanya 31 yıldır ilk kez dış ticaret açığı verdi

Almanya mayıs ayında 1 milyar avro dış ticaret açığı verdi. Ülkede dış ticarette 1991 yılından bu yana ilk kez açık verilmiş oldu.

Almanya 31 yıldır ilk kez dış ticaret açığı verdi

Federal İstatistik Kurumu verilerine göre, Almanya mayıs ayında 1 milyar avroluk dış ticaret açığı verdi. Buna göre, Almanya'nın ihracat rakamları mayıs ayında önceki aya göre yüzde 0,5 oranında azalarak 125,8 milyar avroya geriledi. İthalat ise yüzde 2,7 oranında artarak 126,7 milyar euroya yükseldi. 

Böylece ülkenin ihracat - ithalat dengesi 1991'den bu yana ilk kez mayıs ayında bozuldu. The Wall Street Journal'a göre, ekonomistler mayıs ayında Almanya için 3 milyar avroluk dış ticaret fazlası bekliyordu.

Geri Dön 06 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN