Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

Almanlar öğün sayısını düşürdü, et yemeyi azalttı

Ekonomik krizle birlikte artan gıda fiyatları nedeniyle Almanların yüzde 16’sı öğün sayısını azalttı, yüzde 42’si et ve balık tüketimini düşürdü.

Almanlar öğün sayısını düşürdü, et yemeyi azalttı

Ekonomik krizle birlikte artan enflasyon Almanya’da beslenme alışkanlıklarının değişmesine neden oldu. Insa tarafından Bild gazetesi adına yapılan ankete göre, Almanların yüzde 16’sı enflasyon nedeniyle öğün sayısını azaltmaya başladı. Habere göre, net geliri 1000 avronun altında olanların yüzde 32’si mutfak alışverişinden kısmak zorunda kaldı. Ankete katılanların yüzde 41'i daha ucuz süpermarketlerden alışveriş yaparken, yüzde 42'si et ve balık yemeyi azalttığını söyledi. Yüzde 68'lik büyük bir çoğunluk ise  düzenli yemek yemekten vazgeçmeyeceğini belirtti. 

Enflasyon mayıs ayında Almanya’da yüzde 7,9'a yükselirken, gıda fiyatları bir yılda yüzde 11'den fazla arttı. İstatistiklere göre en son 1973/1974 kışında Batı Almanya'da benzer bir ekonomik kriz yaşanmıştı.

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN