Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Alman silah üreticisi Ukrayna’ya 50 adet tank sağlayacak

Almanya menşeli silah üreticisi Rheinmetall şirketi, Rusya’ya karşı Ukrayna’ya 50 adet Leopard-1 model tank sağlayacaklarını açıkladı. Tankların verilebilmesi için Almanya hükûmetinin onayı gerekiyor.

Almanya menşeli silah üreticisi Rheinmettal şirketi, Rusya’ya karşı Ukrayna’ya 50 adet Leopard-1 model tank sağlayacaklarını duyurdu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Armin Papperger, Handelsblatt’a konuya ilişkin demeç verdi. Papperger, şirkete ait 50 kadar Leopard-1 model tankın Ukrayna’ya verilebileceğini söyledi. Söz konusu tankların başka ülkelerin orduları tarafından sonra hizmet dışı bırakılan ve şirkete geri gönderildikten sonra bakımı yapılan tanklar olduğu açıklandı.

Tankların Ukrayna’ya verilebilmesi için Almanya hükûmetinin onayı gerekiyor. Papperger, ilk Leopard-1 model tankın 6 hafta içinde teslim edilebileceğini, teslimatın şirkete bağlı Rheinmetall Italia birimi üzerinden yapılabileceğini ifade etti. Şirketin daha önce 50 ila 60 adet Marder tipi tankın Ukrayna’ya verilebileceği açıklamasına ilişkin de konuşan Papperger, bu tankların 10 ila 20 tanesinin de 6 hafta içinde hazır olabileceğini söyledi.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN