Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

Alman silah şirketleri kârını artırıyor

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş sonrası Alman savunma sanayii şirketleri Rheinmetall ve Heckler&Koch’un hisseleri borsada değer kazandı.

Rheinmetall yılın ilk çeyreğinde faiz ve vergi öncesi faaliyet kazancını, geçen yılın aynı dönemine göre 8 milyon avro artırarak 92 milyon avroya yükseltti. Almanya'nın en büyük savunma sanayii şirketi olan Rheinmetall'in net kârı ise üç milyon euro artarak 61 milyon euroya yükseldi. Ürettiği tank ve top modelleriyle ünlü olan Rheinmetall'in cirosu 1 milyar 300 milyon euro ile yaklaşık aynı seviyede kaldı.

Rheinmetall'in cirosunda artış tahmininde bulunmasının başlıca gerekçesi Almanya'da hükûmetin ordunun silah ve teçhizatlarının yenilenmesi için 100 milyar avroluk bir yatırım paketi açıklaması. Rheinmetall'in aldığı topçu sınıfı silahlar ve cephane siparişlerinin ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre 5 katına çıkarak 1 milyar 100 milyon euro hacme ulaştığı öğrenildi. Bu meblağda Macaristan'ın birkaç yüz milyon avroluk ağır cephane siparişinin vermesi önemli rol oynadı.

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN