Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2022 Cumartesi

Alım gücünde yüzde 6,8 düşüş bekleniyor

Hollanda Merkezi Planlama Bürosu, vatandaşın alım gücünün yüzde 6,8 oranında düşeceğini öngördü. Ayrıca çocuk yoksulluğunun da artması bekleniyor.

Hızla artan enflasyon, Hollanda’da kendini giderek daha fazla hissettiriyor. Merkezi Planlama Bürosu’nun hesaplamalarına göre, yoksulluk sınırının altında yaşayanların oranı, önümüzdeki sene yüzde 7,6’ya çıkacak. Çocuklarda ise bu oranın yüzde 9,5’e yükselmesi bekleniyor, yani neredeyse her 10 çocuktan biri yoksulluk sınırının altında olacak. Öte yandan vatandaşın alım gücünün de yüzde 6,8 oranında düşmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra, şu anda her 3 kişiden birinin kısa vadeli mali problemler yaşadığını, market alışverişi yaparken ve enerji faturalarını öderken zorlandığını açıkladı. Büyük şirketlerden 4’te 3’ünün ise pandemi öncesine göre daha fazla kar açıkladığını belirten Bakan, şirketlerin çalışanlarına zam yapması gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 20 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN