Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2022 Salı

Afganistan’da hükûmet için çalışan yüzlerce kişi 1 yıldır kurtarılmayı bekliyor

Afganistan’ın başkenti Kabil’in Taliban tarafından ele geçirilmesinden 1 yıl sonra, Hollanda hükûmeti için çalışan yüzlerce kişi, halen kurtarılmayı bekliyor.

Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra, temmuz 2021’den bu yana 2 bin 300’e yakın kişinin Afganistan’dan Hollanda’ya getirildiğini, 496 kişinin ise hala tahliye edilmeyi beklediğini, bu kişilerin yaklaşık 250’sinin Afganistan’dan çıkamadığını açıkladı. Tahliye edilmeyi bekleyenlerin çoğunun, Hollanda hükûmeti için görev yapan tercümanlar ve aileleri olduğu belirtildi. 

Hükûmet, tahliye edilmeyi bekleyen herkesin eylül sonuna kadar Hollanda’ya getirileceğini taahhüt etmişti. Ancak Volksrant gazetesinin raporuna göre, tahliye edilmeyi bekleyenlerin sayısı açıklanandan daha fazla, ve eylülden sonra listedeki yüzlerce kişinin Afganistan’da mahsur kalması ihtimaller dahilinde. 

Geri Dön 16 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN