Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2022 Salı

AfD: Almanya, Ukrayna krizinde tarafsız kalmalı

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Lideri Tino Chrupalla Almanya’nın Ukrayna krizinde tarafsız kalması gerektiğini söyledi ve hükûmete çağrı yaptı.

Almanya’nın Rusya’ya karşı ekonomik bir savaş başlattığını ifade eden AfD’li politikacı, ARD’de katıldığı yayında, “Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlar Alman şirketlerini ve dolayısıyla toplumumuzu olumsuz etkiliyor. Ancak Almanya’nın bu krizde tarafsız olması gerekiyor. Ukrayna’ya silah sevkiyatıyla ülkeyi riske atıyoruz. Bu krizde önceliğimiz ülkenin çıkarları olmalıydı” dedi.

Tagesschau’nun haberine göre, yapılan son anketlerde, Almanların çoğu, ekonomik krize neden olsa bile Ukrayna'nın desteklenmesinden yana. Ayrıca Avrupa Birliği, Rusya'nın ekonomik gücünde yüzde on civarında bir düşüş öngörürken, AB'nin üretiminin yüzde ikiden fazla artması bekleniyor. 

AfD’li Chrupalla, Alman ordusu Bundeswehr’in modernleştirilmesi için ayrılacak 100 milyarlık ek fon için de oylamalarda çekimser kalmıştı. 

 

Geri Dön 19 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN