Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Haziran 2022 Çarşamba

9 avroluk biletlerden 16 milyon adet satıldı

Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) verilerine göre aylık 9 avroluk toplu taşıma biletleri 3 hafta içinde 16 milyon adet satıldı.

9 avroluk biletlerden 16 milyon adet satıldı

9 avroluk bilete olan talep artmaya devam ediyor. Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) verilerine göre, 9 avroluk bilet uygulamasının başladığı yaklaşık 3 hafta içinde ülke çapında yaklaşık 16 milyon bilet satıldı. Yaklaşık 10 milyon da aboneliği olan bilet kullanıcısı var. Bu da yaklaşık 30 milyon aylık yolcu sayısı olduğu anlamına geliyor. 

1 Haziran’da başlayan 9 avroluk bilet uygulaması 30 Ağustos’a kadar devam edecek. Ulaştırma Bakanı Wissing, toplu taşımada 9 avroluk bilet uygulamasının uzatılması taleplerine de karşı çıktı ve bunun olmayacağını söyledi. FDP’li bakan ayrıca tartışmalı benzin ve dizel indirimi ile ilgili olarak da kısa vadeli bir değişikliğin mümkün olmadığını söyledi. 

Özellikle Sol Parti ve birçok dernek 9 avroluk bilet uygulamasının uzatılmasını önermişti ancak Bakan, yüksek maliyetten dolayı bunun finanse edilemeyeceğini düşünüyor. Bu paranın toplu taşımanın yenilenmesi ve genişletilmesi için kullanılmasının daha faydalı olacağını savundu. 

Geri Dön 15 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN