Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Zürih’te uyuz alarmı: Sağlık Dairesi önlem paketi hazırladı

İsviçre'nin Zürih kentinde, artan uyuz vakaları nedeniyle Sağlık Dairesi alarma geçti. Yapılan açıklamada, vaka sayılarının endişe verici boyutta olduğu ifade edildi.

Zürih’te uyuz alarmı: Sağlık Dairesi önlem paketi hazırladı

İsviçre’nin Zürih kentinde uyuz vakalarındaki artış nedeniyle alarm verildi. Sağlık Dairesi, vaka sayılarındaki artışın endişe verici olduğunu belirterek bir dizi önlem paketi hazırladı. Hastane ve muayenehanelere altı aylık eylem planı ve tedavi önerileri gönderildi. Özellikle kreşlerdeki artışa dikkat çekilerek, Zürih Çocuk Hastanesi başta olmak üzere hastanelere ek muayene saatleri eklendi.

Enfekte kişilerin giysi ve çarşaflarının yüksek sıcaklıklarda yıkanması ve sağlıklı kişilerle temasının kesilmesi önerildi. Uyuz hastalığı, sarcoptes scabiei adlı akarın deriyi istila etmesiyle oluşan ve şiddetli kaşıntıya neden olan bulaşıcı bir deri hastalığı. Geceleri daha yoğun kaşıntıya neden olan bu hastalık, deri döküntüleri ve sıvı dolu kabarcıklarla da kendini gösteriyor.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN