Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2024 Cumartesi

Zürih’te belediye konutlarında kira anlaşmazlığı

İsviçre’de Zürih kentinde, 2019 yılında yürürlüğe giren yönetmelikler nedeniyle, belediyeye ait konutlarda oturan 5 binden fazla kiracıya uyarı gönderildi.

Yapılan uyarıda oda sayısının hane halkı sayısının üzerine geçmemesi gerektiği belirtildi.  Örneğin üç odalı bir dairede en az iki kişinin yaşaması gerektiği, gelirlerinin brüt kiranın altı katına kadar çıkabileceği duyuruldu. Buna göre kiracılara evden çıkmaları ya da kullanmadıkları odaları kiraya vermeleri gerektiği bildirildi.

2 bin 500’den fazla kiracı evlerini yönetmelik, yürürlüğe girdikten sonra kiraladıkları için uyarıyı kabul etti. Ancak 50’ye yakın kiracı dava açtı. Tages Anzeiger’ın haberine göre, Zürih Yüksek Mahkemesi, 6 odalı evde yaşayan, yalnız yaşlı bir kadının itirazını haklı buldu. Mahkeme, söz konusu kira yönetmeliğinin, şehrin mevcut koşullarıyla hızlı bir şekilde uyumlanmayacağına hükmetti. Emsal kararda 2019’dan önce imzalanan tüm sözleşmelerin mevcut haliyle kalması gerektiği duyuruldu. Ancak Zürih Belediyesi karara itiraz ederek davayı Federal Mahkeme’ye taşıdı ve eski sözleşmelerin yenilenmesi gerektiği bildirildi.

Geri Dön 13 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN