Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Zürih Belediyesi: Anne ve baba kelimeleri cinsiyetçi

Zürih Belediyesi’nin ebeveynlere yönelik hazırladığı aylık bir bültende anne ve baba kelimelerinin cinsiyetçi olduğu savunuldu.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı nesiller yetiştirilmesi için anne baba kelimeleri yerine ebeveyn ya da bakıcı sözcüklerinin kullanılması önerildi. 

Buna ek olarak LGBT ailelerle de sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi önerildi, çocuklara cinsiyetine göre seçilen kıyafetlerle cinsel kimlik dayatılmaması gerektiği kaydedildi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan SVP’li milletvekili Susanne Brunner, önerileri endişe verici ve hayatın gerçeklerinden kopuk olarak nitelendirdi. 

Benzer bir girişim 2019’da Fransa’da yapılmış, "anne" ve "baba" ifadelerinin "ebeveyn 1" ve "ebeveyn 2" ile değiştirilmesi amaçlanmıştı. İlk turda kabul edilen düzenleme daha sonra tepkiler üzerine iptal edilmişti. 

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN