Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2024 Salı

Zelensky'den Davos öncesi Amherd ziyareti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, İsviçre'deki Davos Zirvesi öncesinde İsviçre Devlet Başkanı Viola Amherd ile bir araya geldi.

Zelensky'den Davos öncesi Amherd ziyareti

Zelensky, 'Rusya'nın Ukrayna'daki işgaline karşı dünya liderlerini bir barış zirvesinde bir araya getirme' çağrısında bulundu. Zelensky, İsviçre'den gelecek ekiplerin küresel barış zirvesi için hazırlıklara başlayacağını açıkladı.

Ancak, zirveye Rusya'nın davet edilip edilmeyeceği konusunda net bir bilgi vermedi. Zelensky, "Egemenliğimize ve toprak bütünlüğümüze saygı duyan tüm dünya ülkelerine kapımız açık. Dolayısıyla kimi davet ettiğimiz konusunda sonuca varabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Zirveye Çin'in de katılması isteniyor, ancak henüz bir tarih belirlenmedi. İsviçre Devlet Başkanı Amherd ise olumlu bir yaklaşımla, "Mümkün olduğu kadar çok ülkenin katıldığı, geniş çapta desteklenen bir zirve yapmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Rusya-Ukrayna savaşıysa şubat ayında üçüncü yılına girecek. Moskova'nın son haftalarda hava saldırılarını artırdığı bildiriliyor.

Geri Dön 16 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN