Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Zehirli tırtıl alarmı: Basel’de 13 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Basel'de ortaya çıkan zehirli tırtıllara dokunan 13 öğrenci, geçirdikleri alerjik reaksiyon sonrası görme kaybı yaşayarak hastaneye kaldırıldı.

Zehirli tırtıl alarmı: Basel’de 13 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Bahar aylarının gelmesiyle ortaya çıkan ve zehriyle ağaçların ölümüne neden olan 'Anoplophora Chinensis' türü tırtıllar, İsviçre’nin Basel kentinde öğrencileri hastanelik etti. Bir okul gezisi sırasında ormanda zehirli tırtıllara dokunan öğrencilerde aniden alerjik reaksiyonlar gelişti. Blick’in haberine göre, çocuklarda görme kaybının başlamasıyla öğretmenler acil yardım ekiplerini çağırdı. Helikopterlerle hastaneye kaldırılan çocuklarda geçici görme kaybı, nefes darlığı ve cilt kızarıkları tespit edildi. Saat 16’da eve dönmeyen çocukların ailelerine hastane yönetimi haber verdi.

Ormanları Koruma Dairesi, bu zehirli türün İsviçre’nin batı ve kuzeybatı bölgelerinde görüldüğünü bildirdi. Yaşam alanlarının Basel ve Cenevre Gölü bölgesinde genişlediği kaydedildi. Mayıs aylarında ortaya çıkmaya başlayan tırtılların temmuz ayına kadar tehlike oluşturabileceği belirtildi. Tırtılların tüylerinde ısırgan otu zehiri olarak bilinen thaumetopoein maddesi bulunduğu, dokunulduğunda dayanılmaz bir acıya neden olduğu ve bu acının 8 ila 12 saat sürebileceği belirtildi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN