Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ocak 2023 Salı

Yüksek göç İsviçre nüfusunu 9 milyona taşıyacak

İsviçre istihdamı artıran göç politikası sayesinde Almanya'dan 20 kat fazla nüfus artışı yaşadı.  Yapılan bir modellemeye göre ülkenin nüfusu bu yıl 9 milyonu aşabilir. 

İsviçre'de haftalık yayın yapan SonntagsZeitung gazetesinin hazırladığı modellemeye göre ülkenin nüfusu bu sene 9 milyonu aşabilir.

Eylül 2022'de 8 milyon 935 bin nüfusu olan İsviçre'nin göç politikasını değerlendiren ekonomi tarihçisi Tobias Straumann, "İsviçre, kesinlikle göçten yararlanıyor fakat göçün getirdiği dezavantajlar ve maliyetler de var" dedi.

Tobias, göçmenlerin İsviçrelilerin işlerini ellerinden alacağı korkusunun yersiz çıktığının altını çizdi. Ayrıca nüfusu Almanya'ya göre 20, İngiltere'ye göre 2 kat hızlı artan İsviçre'de göçün istihdamı artırdığını da belirtti.

Geri Dön 03 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN